Blog

Bliźniaki — zalety i wady współdzielenia domu i działki

Bliźniaki — zalety i wady współdzielenia domu i działki

Zabudowa bliźniacza cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że tego rodzaju budynki łączą w sobie zalety posiadania domu i działki na własność, a jednocześnie są zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż budowa czy zakup domu wolnostojącego. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom takiego rozwiązania i dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać zabudowę bliźniaczą.

12.03.2022
3 minuty czytania
Bliźniaki — zalety i wady współdzielenia domu i działki

Bliźniaki na sprzedaż - zamieszkaj obok siebie z bliskimi

Wybór bliźniaka to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zamieszkać w sąsiedztwie rodziny lub znajomych. Zakup tego rodzaju budynku pozwala na bezpośrednie sąsiedztwo bliskich osób, które zamieszkają za ścianą. Jest to świetny sposób, na to, aby być blisko, ale jednocześnie zapewnić obu rodzinom prywatność. Mieszkania w bliźniaku są od siebie oddzielone, ścianą nośną, która jest wyciszona, dzięki czemu tak bliskie sąsiedztwo nie jest uciążliwe. 

Bliźniaki zlokalizowane poza centrum miasta gwarantują spokój i możliwość obcowania z naturą. Przyjazna okolica sprzyja długim spacerom oraz przebywaniu na świeżym powietrzu. Takie budynki, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną poczuć się swobodnie, a jednocześnie nie chcą rezygnować z korzyści, jakie płyną z bliskiego sąsiedztwa. Domy w zabudowie bliźniaczej są nie tylko praktyczne i komfortowe do mieszkania, ale również prezentują się bardzo okazale. Otaczający go ogród można urządzić w taki sposób, aby dodatkowo odgrywał rolę wizytówki całej posesji. 

Bliźniaki na sprzedaż - zalety posiadania sąsiadów

Domy w zabudowie bliźniaczej posiadają osobne wejścia do budynku, podjazd oraz ogród. Dzięki temu można czuć się w nich w pełni swobodnie. Zapewniają duży poziom prywatności. Jednocześnie bezpośrednie sąsiedztwo tuż za ścianą niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu można spędzać czas w miłym towarzystwie - wystarczy zapukać do drzwi obok lub wyjrzeć w lecie za ogrodzenie. W ciepłe dni można organizować wraz z sąsiadami grilla oraz innego rodzaju imprezy na świeżym powietrzu. Tak bliskie sąsiedztwo jest przydatne również w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba zostawienia dzieci pod opieką zaufanych osób.

Sąsiedzi mogą także mieć pieczę nad naszą częścią domu podczas dłuższej nieobecności. Będą zwracali uwagę na wszelkie niepokojące sygnały, a w razie potrzeby zareagują w odpowiedni sposób. Domy w zabudowie bliźniaczej rzadziej padają łupem włamywaczy i złodziei właśnie ze względu na tak bliskie sąsiedztwo. Jest to jedna z wielu korzyści, jakie płyną z zakupu tego rodzaju nieruchomości. 

Domy bliźniacze, kto powinien w nich mieszkać?

Domy bliźniaki to rozwiązanie dla osób, które chcą czuć się jak w domu jednorodzinnym, a jednocześnie szukają tanich rozwiązań. Kupując taki dom, można swobodnie korzystać z ogrodu, który go otacza. Bliźniaki zapewniają zdecydowanie więcej prywatności niż szeregówki czy mieszkania. Ich zakup wiąże się także ze zdecydowanie mniejszym wydatkiem niż ma to miejsce w przypadku domów wolnostojących. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które pragną spokoju i chcą być blisko natury. Zakup bliźniaka pod miastem daje taką możliwość. Jednocześnie dogodna lokalizacja sprawia, że dojazd do centrum miasta jest łatwy i bezproblemowy. 

Domy dla młodych rodzin

Domy w zabudowie bliźniaczej sprawdzą się zarówno dla młodych osób, jak i powiększającej się rodziny. Dostępna przestrzeń pozwala na swobodne zaaranżowanie wnętrza według własnych potrzeb. Taki rodzaj nieruchomości można traktować także jako doskonałą inwestycję na przyszłość. Zakup bliźniaka łączy w sobie zalety domu jednorodzinnego i mieszkania, dlatego są one tak chętnie wybierane. Można w nim czuć się swobodnie, a jednocześnie czerpać korzyści płynące z bliskiego sąsiedztwa.

Domy bliźniacze - zalety współdzielenia domu i działki

Dom w zabudowie bliźniaczej jest przede wszystkim tańszym rozwiązaniem od wolnostojącego, a jednocześnie pozwala cieszyć się dużą swobodą. Tego rodzaju budynki z reguły są także tańsze w eksploatacji.  Są również łatwiejsze do ogrzania od wolnostojących, dzięki temu, że za ścianą mieszkają sąsiedzi. Bliskie sąsiedztwo podnosi poziom bezpieczeństwa, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Zmniejsza się znacząco ryzyko włamania oraz kradzieży. Sąsiedzi będą mieć na oku naszą część podczas wyjazdu na wakacje.

Mieszkanie w domu bliźniaczym to doskonała alternatywa dla mieszkania czy domu jednorodzinnego.  

Domy bliźniaki w Nowej Hucie

Kup mieszkanie w Krakowie, Nowej Hucie. Oferta bliźniaków od SM Inwest:

 

Dom M1
121
4 pokoje
356 m²
890000,00
Sprzedane
Dom M2
121
4 pokoje
402 m²
Sprzedane
Dom M3
121
4 pokoje
401 m²
Sprzedane
Dom M4
121
4 pokoje
494 m²
Sprzedane
Dom M5
121
4 pokoje
331 m²
Sprzedane
Dom M6
121
4 pokoje
324 m²
Sprzedane
Dom M7
121
4 pokoje
338 m²
Sprzedane
Dom M8
121
4 pokoje
352 m²
Sprzedane
Dom M9
121
4 pokoje
367 m²
Sprzedane
Dom M10
121
4 pokoje
398 m²
Sprzedane
Dom M11
121
4 pokoje
469 m²
Sprzedane
Dom M12
121
4 pokoje
589 m²
Sprzedane
Dom M13
121
4 pokoje
659 m²
Sprzedane
Dom M14
121
4 pokoje
465 m²
Sprzedane
Dom M15
121
4 pokoje
481 m²
Sprzedane
Dom M16
121
4 pokoje
507 m²
Sprzedane
Dom M17
121
4 pokoje
521 m²
Sprzedane
Dom M18
121
4 pokoje
521 m²
Sprzedane


Poprzedni artykuł Następny artykuł